пʼятниця, 22 червня 2012 р.
Критика дитячого сприйняття успішності
Багато хто замислюється над ознаками успішності в житті. Успіх як орієнтир щасливого життя. Переважна більшість людей перебуває у стані дитячого сприйняття цього явища, бо успіх, безумовно, за своєю природою належить до числа максимально ідеалізованих людиною понять.
Декілька тез:
1) успіх не є постійним станом;
2) багатство не завжди є свідоцтвом успішності;
3) успіх – категорія якості змін людського духу (самого себе), а не матеріального світу;
Непросто знайти свій успішний шлях. Час від часу, опиняючись на роздоріжжі, нам випадає приймати рішення щодо вибору: діяти або так, або інакше. Не завжди цей вибір такий, що створює умови для швидкого винаходу успішного напрямку просування по життю.
Хтось говорить, що успішність штучна ознака, тобто: спілкуйся з успішними людьми і успіх буде поруч. По-перше, що таке «успішні люди»? Як відчути те, що людина досягла успіху? Вона посіла високу посаду (бюрократ)? Вона придбала дорогий автомобіль чи побудувала будинок (бізнесмен)? Скоріше – спілкуйся з приємними для тебе людьми (тими, що розуміють тебе).
Успішна людина та, що досягла своєї мети. Чи може бути метою автомобіль? Дитяча забавка… Чи може бути метою будинок? Дитяча забавка, але необхідна для виживання і тому не може бути самоціллю успішного розвитку (будинки, житло мають 99,9% людей). Відповідь в тому, що ознаками успіху не можуть бути матеріальні блага для якогось вузького кола осіб (родини, наприклад). Успіх – це перемога. Перемога у спортивних змаганнях (він став Чемпіоном світу, Олімпійських Ігор тощо). Перемога в політичних виборах (він став депутатом)… Перемога – природа успіху.
Проте, навіть у цьому випадку успіх не отримує динамізму, бо не забезпечує безперервність успішності.
Прикро, але життя – це міксер, який змішує успішність (перемоги) і поразки. Той не розуміє успіху, хто не відчув смак поразки і сприймає її як непотріб. Вона так само необхідна для гармонійного розвитку як і успіх.
…Діти люблять іграшки. Це – закон розвитку людини. Дорослі люблять успіх, як іграшку, бо прагнуть задоволення матеріальних та егоїстично-психологічних потреб. А це все одно призводить до бажання все нових і нових іграшок. В дитинстві – іграшкова машинка, в дорослому віці – справжня. Цей ряд кожен продовжує по своєму. Але є речі необхідні для виживання і тоді ми виводимо їх за рівень іграшок.
Успіх – це творчий процес, креативний пошук (квест), відчуття драйву на шляху і відчуття відчаю або ейфорії після досягнення мети. Люди не можуть бути постійно успішними. І чи не тому ми так довго шукаємо зустрічі з тими, хто досягав успіху. Вони «йдуть на дно» після перебування на плато досягнення мети і виниряють лише після проходження підготовчого етапу для нового успіху…
Як воно жити в проміжках? Складно, але необхідно. Побороти дитячі хвороби по відношенню до успішності – завдання для багатьох розумних та витривалих людей. Всім іншим – страх і поневіряння.
На фото з сайту «ФотоТелеграф»: пам’ятник Чингісхану в Монголії (за 54 км від Улан-Батора).
неділя, 3 червня 2012 р.
За п’ять днів до ЄВРО-2012
Колись очікування чемпіонату Європи або світу з футболу приносило справжнє свято! Роки, на жаль беруть своє. Життя змінюється і ми з ним. Заздримо тим, кому зараз 16-17 років, бо в цей життєвий період все набагато яскравішим сприймається. А отже, для цих дітей ЄВРО буде апогеєм радості! Очікування футбольного свята – справжнє щастя! Згодні?
По суті. Варшава приймає перший матч, Київ – фінальну гру. Апріорі – фінальна гра важливіша. З цього робимо висновок про країну, якій випало більше честі. Багато важитиме те, які збірні гратимуть у фіналі. Для когось не потрапляння збірної України, яку тренує володар «Золотого м’яча» (1975), кумир вболівальників зі стажем радянського періоду розвитку вітчизняного футболу Олег Блохін стане очікуваним результатом, але не для нас. Ми віримо в силу жовто-блакитного коня! Блохіна, як фахівця, знають та поважають у світі. Тим паче, що він вже виводив збірну України до ¼ фіналу Чемпіонату світу у Німеччині (2006). Правда, як перший так і останній матч збірної на тому футбольному форумі завершились фіаско з великим рахунком (0:4 та 0:3), все одно – це не завадило вважати виступ української дружини успішним. Загалом, так би мовити…
Україна якісно підготувалась до події, яка змінить враження та сприйняття її як європейської держави. Зі знаком плюс, зрозуміло. Не видно аргументів для того, аби сумніватись в успішності цього грандіозного спільного українсько-польського проекту під егідою УЄФА. Навіть і тоді, коли стане минулим сам форум, а результати виступу збірних-організаторів будуть далекими від очікуваних.
Польща також ставить на своїх і не безпідставно, бо є Лєвандовський (нападник «Борусії», Дортмунд, цьогорічного чемпіона Німеччини) та інші поляки, які грають (можливо не на передових ролях) в провідних чемпіонатах Європи (Франція, Англія тощо)…
По гравцям збірної України.
Шевченко вийде на поле зі Швецією. І це – данина його звитяг, добутих на початку ХХІ сторіччя (володар «Золотого м’яча 2004 року). Чогось очікувати більшого (наприклад – забитих понад 2 м’ячі) за період участі зб. України в турнірі від Андрія не варто, бо болі в спині гравця серйозні. А біль – жорстокий стримувач. Кращі роки Шевченко в минулому. Після ЄВРО – заслужений відпочинок десь на адміністративно-спортивній посаді в Англії (власне, де мешкає родина).
Більше сподівань на молодь: Ярмоленко, Коноплянка, Селезньов (як не дивно), Ракицький та Кучер (власне, далеко не молодь по віку!).
Зі старійшин стабільності варто очікувати від Тимощука, Назаренка. Головне – від Гусєва Олега (сумчанина, до речі). Хотілось би, аби Блохін використовував Олега виключно як креативного (з точки зору будівництва атаки) майстра.
Хвилюють воротарі. Хто б міг уявити ще в кінці минулого року, що одразу три з них (Шовковський, Рибка, Дикань) випадуть з обойми. Залишається надія на впевненість Андрія П’ятова.
А тепер: прогноз! І не дивуйтесь, бо без прогнозів не буває. Така природа гри мільйонів. А нам втрачати немає чого. Ми не з числа функціонерів і не відомі гравці (тренери). Тому: Україна – Швеція (2:1), Франція – Україна (2:2), Україна – Англія (1:1). Такий результат дозволить вийти до чвертьфіналу, в якому ми переграємо іспанців. У півфіналі: або ж німців, або ж голландців. Ну а у фіналі, на жаль, програємо росіянам! Тим самим – повернемо історичний борг за Крим … І що з того, що такий прогноз нагадує гарний сон психічнохворої людини. Віримо, бо маємо право!
…Зворотний відлік тому приємний, що радує очікуванням свята. А уявіть собі, що зб. України програватиме (що зовсім не виключено!!!, а скоріше – навпаки). Тоді свята буде мало.
Насолоджуйтесь останніми днями до старту, бо жарко буде. А чи буде результат? Питання, яке мало що вирішує, бо результатом є саме ЄВРО-2012… Дві тисячі дванадцять євро, які витрачу за місяць чемпіонату в Україні та Польщі.
Усі на футбол!
(спеціально для сайту Krolevets.com з Нідерландів)
Підписатися на:
Дописи (Atom)