субота, 16 лютого 2013 р.

«Стати популярним, щоб бути лідером?» (Тези в очікуванні публічного звіту Кролевецького міського голови)


        Що таке бути популярним місцевим політиком? Для співака – зрозуміло, бо коли ти популярний, то твої пісні лунають з вікон домівок та авто. І для спортсмена зрозуміло, бо стадіони тоді скандують твоє ім’я…

         Бути популярним для політика означає набирати більшість голосів під час виборів. При цьому, чітко розуміти, що довіра виборців не є ознакою популярності. Популярність – результат, фактично – виправдана довіра. Ось тут і криється відповідь, оскільки популярним може бути лише харизматичний лідер.


         Що є здатністю (та необхідною умовою) для того, аби бути лідером?
1.     Лідер – людина відповідальна за виконання своїх обіцянок. Жорсткий контроль за співвідношенням «обіцяне – виконане».
2.     Лідер – людина ініціативна і креативна (генератор ідей, що доводить ідею до логічного завершення). Головне завдання лідера – місцевого  політика полягає в поліпшенні якості життя населення. Зміни та реформи, якими б складними вони не були.
3.     Лідер вміє підібрати команду і зорієнтувати співпрацю на успіх.
4.     Лідер вміє публічно переконувати  у правильності обраного курсу змін. Ведення постійного діалогу з громадою. І головне – сприйняття кожного громадянина як особистість, що має право на запитання та вимогу (критику).  

Спробуй підійти до дзеркала, якщо це тобі цікаво. А тепер запитай: «Чому лідером не є саме я?». Спробуй критично підійти до власного політичного досвіду та якомога щиріше надай відповідь на запитання:
1.     Скільки разів ти брав участь у відкритих (не в списках партій) виборах?
2.     Які результати (кращий із них)?
3.   Які ініційовані тобою особисто зміни дозволили поліпшити якість життя на території громади  (перелік проектів, що мали позитивний вплив на населення та територію)?
4.     Чи маєш зараз конкретний план дій, який враховує SWOT-аналіз життя на території, де ти живеш?

З чим ти можеш звернутись до громади публічно? Чи здатен без папірця оголосити свій план дій та переконати в його правильності та невідворотності? Яким закликом ти пробудиш тих, хто спить і об’єднаєш в спільній дії тих, хто допоки байдуже ставиться до соціальних ініціатив?


Поміркуй над словами великого американського піарника Джеймса Гюмза: «Кожного разу, коли ви маєте говорити, вас перевіряють на здатність бути лідером».

Бажаєш бути небайдужим очевидцем актуальної події до піднятої теми?
Тоді цей анонс для тебе:

«27 лютого 2013 року о 15.00 в залі засідань Кролевецької міської ради (1-й поверх) міський голова Ковтун С.В. звітуватиме про свою роботу перед територіальною громадою міста на відкритій зустрічі з громадянами. Секретар міської ради Денисенко Н.В.» (джерело: газета «Кролевецький вісник № 7 від 15.02.13).

Для всіх, хто діє на політичній платформі Кролевецького району та вболіває за місто Кролевець зокрема.
     

Немає коментарів:

Опублікувати коментар